ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 056 79 40 304

Контакт-центр056 79 40 304

12.01.2015 / 16:00

Як уникнути рахунку з розрахунковим споживанням

Щоб уникнути розбіжностей у нарахуваннях за спожитий природний газ, необхідно щомісяця, станом на 1 число, фіксувати показання приладів обліку та до 5 числа передавати дані до газопостачальних організації. Такі заходи дозволять Вам бути впевненими, Ви сплачуєте саме за той обсяг газу, який фактично використали.

При знятті показань лічильника газу потрібно звертати увагу на цифри, які розташовані на чорному полі

При знятті показань лічильника газу потрібно звертати увагу на цифри, які розташовані на чорному полі
ФОТО: 104.ua

Якщо Ви отримали рахунок, у якому вказані розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, це означає, що газова компанія вчасно не отримала від Вас інформацію про об'єми спожитого газу.

Відповідно до положень Кодексу газорозподільних систем зняття показань лічильника газу повинні проводитися споживачем щомісяця станом на 1 число. Передавати дані за попередній місяць необхідно з 1 по 5 число поточного місяця. Про способи передачі показань лічильника газу читайте тут. Газова компанія має право контролювати правильність зняття показань. Для цього, не рідше одного разу на півроку, показання приладів обліку фіксуються контролерами компанії та підтверджуються підписом споживача. 

Якщо споживач не передав показання приладу обліку, автоматизована система обчислює прогнозований обсяг споживання. Так як фактичне використання палива може бути більше або менше розрахункового, у споживача виникають розбіжності з нарахуваннями. Після своєчасного внесення показань лічильника в наступному місяці система автоматично відкоригує попередні нарахування. 

Зверніть увагу! Показання лічильника приймаються до 5 числа місяця, наступного за звітним. Однак, у зв’язку з тим, що дані, передані через контакт-центр та районні відділення, опрацьовуються кілька днів, компанія радить повідомляти про фактичні обсяги споживання газу раніше.